WELLNESS

Thai massage

Thai Massage Villa La Via Vám ponúka príležitosť zbaviť svoje telo únavy, stresu, napätia a bolesti v útulnom prostredí pomocou zázračných rúk thajských terapeutiek. Tradičná thajská masáž je jedným z najstarších liečebných postupov na svete. Korene tejto liečebnej metódy siahajú do r. 2500 p.n.l a jej účinky boli rokmi overované a zdokonaľované. Dnes jej právom patrí TOP priečka medzi rôznymi masážnymi postupmi a technikami.

Tradičná thajská masáž nie je len masírovanie svalov a kĺbov, ale predstavuje tiež pracovanie s akupresúrnymi bodmi pozdĺž neviditeľných dráh, nazývaných „desať energetických dráh“. Všetky sa nachádzajú asi 2 cm pod pokožkou a prechádzajú celým telom. Stláčanie bodov na týchto dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie v tele, priamo lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva. Thajská masáž prináša nabudenie energie, osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu.

Tradičná thajská masáž

Thajská masáž je masáž celého tela, ktoré sa vykonáva v pohodlnom thajskom oblečení, cez ktoré terapeutka prehmatá akupresúrne body a vyvíja na ne potrebný tlak.  Následne pokračuje ďalšou fázou masáže, ktorá spočíva v naťahovaní. Masáž účinne vplýva na telesnú aj duševnú kondíciu. Zbavuje bolesti,

odstraňuje napätie svalstva, uvoľňuje kĺby, svaly aj šľachy.

60 min
38 €

90 min
48 €

Horúca bylinková masáž

Tradičný thajský bylinkový vankúšik obsahuje zmes mnohých thajských byliniek, ktoré sú zabalené v thajskej bavlne. Pri aplikovaní na telo za použitia tepla a tlaku sa esenciálne oleje z týchto byliniek prenášajú do pokožky, čím redukujú napätie svalov, zlepšujú cirkuláciu krvi a vylepšujú vzhľad pokožky.

60 min
48 €

90 min
58 €

Masáž chrbta a šije

Masáž zameraná na šiju, ramená, krížovú a bedrovú oblasť. Zlepšuje prekrvenie pokožky a detoxikáciu organizmu, zbavuje telo nehromadeného stresu a pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svalstvo. Kombináciou olejovej masáže a akupresúrnych techník dôjde k odstráneniu zablokovania a uvoľnenie napätia.

30 min
28 €

45 min
34 €

Olejová aromatická masáž

Thajská olejová masáž je miernejšou formou thajskej masáže, využitím olejov a trecích hmatov v kombinácii s akupresúrnymi tlakmi. Spája liečebné techniky používané v tradičnej thajskej masáži s aromaterapiou olejom masírovaným do kože. Ide o relaxačnú, harmonizujúcu masáž celého tela, ktorý stimuluje krvný obeh.

60 min
40 €

90 min
48 €

Thajská masáž chodidiel a nôh

Chodidlá sú masírované prstami s drevenými paličkami. Masáž prináša pokoj, relaxáciu, emocionálnu vyrovnanosť a detoxikáciu organizmu. Odstraňuje stres, pocit ťažoby a únavy nôh, má pozitívny vplyv na imunitný systém a cirkuláciu krvi a lymfy v tele.

30 min
28 €

45 min
34 €

60 min
38 €

Masáž krku, hlavy a šije

Thajská bezolejová (suchá) masáž hlavy a šije je systematicky zameraná masáž, pri ktorej dochádza hlbokej relaxácii celého nervového systému. Pomáha odstraňovať stres, preťahuje šijové a trapézové svaly, pôsobí tlakom na dôležité energetické centrá celej pokožky hlavy, vlasovej časti i tváre, šije a krku a zbavuje napätia a blokov.­

30 min
28 €